Сімістори, тиристори
-
-
Тиристори
Тиристор являє собою напівпровідниковий прилад, який створений на основі монокристала напівпровідника (матеріал займає проміжне місце між провідниками і діелектриками). Тиристор може мати тільки 2 стійких стани:
1. «відкрите» — стан при якому тиристор має високу токопроводімость;
2. «закрите» — стан при якому тиристор має низьку токопроводімость.
-
Завдяки цим особливостям тиристори відносять електронних ключів, так як їх основне застосування — управління навантаженням за допомогою слабких сигналів, але також вони часто використовуються в перемикаючих пристроїв.
Правда є у тиристора своя особливість. Він не може перейти в «закрите» стан без прийняття спеціальних заходів, наприклад при роботі на постійному струмі слід знизити електричну напругу до нуля. Так що тиристори також називають не повністю керованими ключами.
Тиристори мають розгалужене «сімейство» різновидів. Так вони можуть поділятися на:
-
Діністор (діодний тиристор) — тиристор має два виведення (катод і анод);
-
Тиристор (тиристор триодный) — має три висновки (катод, анод і керуючий електрод).
-
-
-
Де використовуються тиристори
-
-
В якості перемикачів змінного напруги (силові ключі)
Для цих пристроїв тиристори корисні своєю низькою потужністю, що розсіюється тиристорами в перемикальних схем. В таких схемах тиристори або «закриті» та не проводять струм, в такому випадку потужність не розсіюється, або відкриті (тобто проводять електричний струм), за такої умови ними розсіюється потужність невелика, з-за невисокої напруги.
У граничних пристроях
Тут використовується така властивість тиристора, як уміння переходити із закритого стану у відкрите при досягненні певної напруги або сили струму. До таких пристроїв належать, наприклад, фазові регулятори потужності.
При комутації постійного напругами
Хоча тиристори і погано пристосовані для роботи в мережах з постійним струмом, але завдяки потужності ряду поширених тиристорів, а також їх здатність працювати з високою напругою і великим струмом, а також досить висока надійність тиристора — все це привертає до них увагу з боку розробників додатків для постійного струму. Більш того, вже придумано кілька різних прийомів і хитрощів, які дозволяють закривати незапираемые тиристори в ланцюгах з постійним струмом.
В експериментальних пристроях
Ряд пристроїв використовує властивості тиристорів в перехідних режимах, на ділянках від'ємного опору.
-
-
Сімістори
-
Симетричний триодный тиристор, іменований також симистор або триак (від англ. абрв. RIAC — triode for alternating current) — це напівпровідниковий прилад, який відноситься до тиристорах і є їх різновидом. В електроніці часто застосовується в якості керованого ключа (вимикача).
Хоча симистор є різновидом триодного тиристора, він все ж відрізняється від нього. Насамперед основні силові висновки симістора не можна називати катодом і анодом, так як в силу своїх особливостей кожен з висновків симістора може бути як катодом, так і анодом. Ще однією особливістю симістора є здатність проводити струм в обох напрямках.